Hobi Bahçeciliği

Günlük hayatın kargaşasından mı yoruldunuz? Ya da eve kapanmaktan mı sıkıldınız? Yazlık bir yerlere yerleşip bağ bahçeyle uğraşmanın hayalini kurduğunuzu duyar gibiyiz. Böylelikle hem bedeninizi dinlendirme, hem de kendi el emeğinizle yetiştirdiklerinizi sofranızda sevdiklerinize tattırma fırsatını yakalamak istiyor olabilirsiniz. Size tüm bunları sunacak bir önerimiz var; hobi bahçeciliği. Hobi bahçeciliğiyle, hayallerinizi arsa sahibi olmayı beklemeden ve hatta şehir bile değiştirmeden gerçekleştirmeniz mümkün. Üstelik idrar kaçırma, uzun saatler bahçede olmayı gerektiren bu hobiyi seçmenize artık bir engel değil. Selpak erkek mesane gardı ile özgürce hobi bahçeciliği yapabilirsiniz.

Avrupa’da ciddi bir geçmişi olan hobi bahçeciliği Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmaya başladı. Ankara, İstanbul ve Eskişehir çevresindeki hobi bahçeleri olan hafta sonu evlerinin sayısı giderek artıyor. İş hayatından ya da günlük hayatın rutininden bunalan kişilerin, doğal yöntemlerle kendi ürettiklerine sofrada yer açmak isteyen organik beslenme sevdalılarının ihtiyacını karşılamaya yönelik atılan bu adım bambaşka bir sektörün de yolunu açtı. Hobi bahçeciliği tarımdan yeteri kadar gelir elde edemeyen toprak sahipleri için yeni bir kazanç kapısı. Hayatın yoğunluğundan doğaya kaçan insanların rahatladığı bu hobiyle toprak sahiplerine sadece bu alanları “hobi bahçesi” standartlarına getirmek düştü. Yani sulama sistemleri hali hazırda var olan, toprağının sürülüp çapalanarak hazır hale getirildiği bahçelerden bahsediyoruz.

Doğala ulaşmanızı mümkün kılan bu hobi için bir bahçe kiralayabilir; uzun saatler boyunca kiraladığınız bahçede vakit geçirebilir; sebze, meyve ve çiçek yetiştirebilir ve bu güzel anları ailenizle paylaşmanın tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik bahçenize gidemediğiniz zamanlar için endişelenmenize de gerek yok. Kiralayan kurum siz yokken bahçenize göz kulak olup bakımını da yapıyor. Bu arsalarda malzemelerinizi koyabileceğiniz küçük kulübeler de var. Yani size sadece işin keyfini sürmek kalıyor.

Kısacası, yaşınız ne olursa olsun, stresinizi toprağa basarak gidereceğiniz fırsatlar artık size çok daha yakın. Uzun saatler boyunca ekmenin, biçmenin ve üretmenin keyfini çıkarırken idrar kaçırmanın bu keyifli saatlerinizi bölmeyeceğini bilmenin rahatlığını yaşayın. Selpak Erkek Mesane Gardıyla, hayatı kaçırmayın, ailenizle geçireceğiniz güzel anların tadını çıkarın.