Yaninizdayiz

Yatağa bağımlı veya uzun süre tedavi gerektiren yakınınıza bakmanın güçlüklerini anlıyoruz ve siz hasta yakınlarının da zaman içerisinde psikolojinizin etkilendiğini biliyoruz.

Felç, bunama ve benzer hastalıklar hastanızın tüm yaşamını etkiler. Özellikle yatan hastalarda, hastanın şuuru da kapalıysa veya çevreyle ilgisi azsa bu durumun sizi de olumsuz etkileyeceği bir gerçektir. Bu tür hastalıkların tedavi ve bakım masraflarının da oldukça pahalı olduğunu biliyoruz. Bir de hastanızın diğer bakım sorunları ile ilgilenmek size daha da büyük bir darbe vuruyor olabilir.

Böyle bir durumda ilk savaşmanız gereken konu tecrübesizliktir. Bir de hastanız aile fertlerinizden biriyse hem hasta bakımındaki tecrübesizlik hem de alışılagelmiş aile düzeninizdeki değişiklik sizi etkileyecektir. Hayatındaki bu değişikliklerle aynı anda başa çıkmanız zor olabilir, kendinizi yalnız, zaman zaman da çaresiz hissedebilirsiniz.. Böyle bir durumda asla korkmayın çünkü yalnız değilsiniz. Sizinle benzer hayatlar yaşayan diğer insanlarla sayfamız üzerinden karşılıklı bilgi ve deneyimlerinizi paylaşabilir ve destek alabilirsiniz. Sadece paylaşmanın yetmediği anlarda ise bir uzmandan destek almanız bu süreci en kolay şekilde atlatmanıza yardımcı olacaktır. Ülkemizde de artık yurt dışında olduğu gibi hasta yakınları için internet üzerinden veya yüz yüze psikolojik destek verilmektedir. Toplu terapiler yapılmakta ve hasta yakınları arasında dayanışma platformları oluşturulmaktadır.

Ne olursa olsun hasta bakımının zor bir süreç olduğunu biliyoruz. Artık tecrübesizlikten korkmanıza da gerek yok. Bu süreçte Selpak uzmanlığıyla üretilmiş ve hastanızın günlük yaşam kalitesinin devamını sağlayacak en üstün kaliteli ürünlerle yanınızdayız.